שימור דם טבורי תאי גזע

מיקי שחם "בנק החיים''– דם טבורי, מביא לקט נוסף של פרסומי מדע ורפואה מהעולם: שמן דגים יכול לסייע בריפוי לאוקמיה.מיקי שחם  "בנק החיים''– דם טבורי, מביא לקט נוסף של פרסומי מדע ורפואה מהעולם: שמן דגים יכול לסייע בריפוי לאוקמיה.

בניסויים על עכברים , החוקרים באוניברסיטת פנסילבניה מצאו תרכובת המיוצרת מחומצות שומן אומגה – 3 המצויים בדג ושמן דגים ריפאו לגמרי את בעלי החיים מהמחלה ללא נסיגה.

מיקי שחם, – בנק החיים , מבהיר כי התרכובת , שנקראת delta-12-protaglandin J3 (D12-PGJ3) , גורמת לתמותת תאי גזע של מילוגנוסלאוקמיה כרונית(CML) לדברי חוקרים.

סנדיפ פראבו, פרופסור לאימונולוגיה וטוקסיקולוגיה מולקולרית במחקלקת מדעי הרפואה ווטרינריה ב penn state  אמר, " מחקר עבר על חומצות שומן הראה תועלת בריאותית של חומצות שומן על מערכת קרדיווסקולרית (לב-כלי דם) והתפתחות המוח, במיוחד בילדים".

"אבל אנחנו הראנו שמטבוליטים מסוימים של אומגה – 3  יש יכולת להרוג באופן סלקטיבי תאי גזע הגורמים ללאוקמיה בעכבר."פראבו צוטט בdaily mail.

"הדבר החשוב הוא שהעכברים נרפאו לגמרי מלאוקמיה ללא נסיגה", הוסיף.

החוקרים שפירטו את הממצאים שלהם בכתב העת blood , אמרו שהתרכובת הורגת תאי גזע המחוללים סרטן בטחול ומח עצם של עכבר.

במיוחד התרכובת מפעילה גן שמתכנן מוות תאי בתאי הגזע של לאוקמיה .

הרג תאי גזע של לאוקמיה, סרטן תאי דם לבנים, חשוב מאחר ותאי הגזע יכולים להתחלק ולייצר יותר תאי סרטן כמו גם לייצר יותר תאי גזע.

הטיפול הנוכחי בCML מאריך את חיי החולה ע"י שמירה על מספר נמוך של תאי לאוקמיה. אבל התרופות לא מצליחות לגמרי לרפא את המחלה כי הן לא מכוונות ישירות לתאי גזע של לאוקמיה..

במהלך הניסוי , החוקרים הזריקו לכל עכבר כ- 600 ננוגרמים של תרכובת D12-PGJ3 כל יום במשך שבוע.

המבחנים הראו שהעכברים נרפאו לגמרי מהמחלה. ספירת הדם הייתה תקינה והטחול חזר לגודלו הרגיל. לא הייתה נסיגה .

לפי מיקי שחם, מחברת – בנק החיים , דם טבורי מהווה המקור היישומי הטוב ביותר, שכן תאי גזע מדם טבורי ראשוניים יותר – אינם נושאים עדיין מערכת חיסונית. עשרות מחלות וטיפולים באמצעות תאי גזע מדם טבורי נחקרים כיום ומצויים בניסויים קליניים במסגרת רפואת חידוש האיברים והריפוי התאי. מהיות תאי גזע שמקורם בדם טבורי בעלי יכולת התמיינות לסוגים שונים של תאי גוף, עשויים גם הם לשרת השתלות חידוש איברים.

רוברט פולסון, אחד החוקרים , אמר," המטופלים צריכים ליטול תרופות באופן רציף. אם  הם מפסיקים, המחלה חוזרת כי תאי הגזע של לאוקמיה  עמידים לתרופות הקיימות".

הטיפולים הקיימים לא יכולים לחסל את תאי הגזע של לאוקמיה." תאים אלה יכולים להסתתר מהטיפול ואוכלוסיה קטנה של התאים  יכולה לייצר תאי לאוקמיה נוספים," אמר פאולסון. " התמקדות בתאי הגזע הכרחית אם רוצים לרפא לאוקמיה".

החוקרים התמקדו ב -" D12-PGJ3כי תרכובת זו הרגה תאי גזע של לאוקמיה וכן תופעות הלוואי היו מעטות.

כרגע הם בודקים האם התרכובת יכולה לשמש בטיפול בשלב הסופני של CML, הקרוי משבר בלאסט  ( Blast Crisis). אין תרופות שזמינות לטיפול בשלב זה של המחלה. החוקרים, שהגישו בקשה לפטנט מתכננים גם לבחון את התרכובת במחקרים קליניים (על בני אדם).

מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות - בנק החיים וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים | רפואה התחדשותית | רפואה מחדשת | רפואה רגנרטיבית | Regenerative Medicine | Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.

מיקי שחם, בנק החיים, פיתח את טכנולוגיית ומכשיר הסיטוג'ן - הטכנולוגיה הראשונה בעולם באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע מדם טבורי הגבוה משמעותית (בכ- 80%) שיכול לשרת גם:

·  השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום.

·  סדרות השתלות של רפואה רגנרטיבית / רפואת חידוש איברים, הדורשות מספר תאים גבוה.

·  טיפול במספר מחלות שונות במהלך החיים.

לפי מיקי שחם, בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות - בנק החיים , בלבד.
חזרה למאמרים»


לאתר בנק החיים

מאמרים דם טבורי

להגרלת מנוי שימור דם טבורי חינם