שימור דם טבורי תאי גזע

מיקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי גזע, דם טבורי ורפואה רגנרטיבית מהעולם: מגנט בתאי גזע לשם ייצור סחוס.מיקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי גזע, דם טבורי ורפואה רגנרטיבית מהעולם: מגנט בתאי גזע לשם ייצור סחוס.

צוות בבית החולים של אוניברסיטת הירושימה ערך ניתוח בברך באמצעות טכניקת מגנטים ושילוב ברזל סביב פגמים בסחוס.

כירורגיה אנדוסקופית היא פחות מפרכת עבור המטופל, אמר צוות בראשות פרופ' מיטסואו אוצ'י. טיפול קונבנציונלי דורש שתי פעולות כדי לתקן סחוס.

מיקי שחם מוסיף כי רפואה רגנרטיבית או בשמה האחר – רפואת חידוש איברים, המכונה על ידי משרד הבריאות האמריקאי – NIH, "הדבר הגדול הבא ברפואה", מתייחסת בכלליות לטיפול המערב את השימוש של טסיות לתקן ולהאיץ תהליך את הריפוי הטבעי בגוף ולמנוע מרקמות נוספות ניוון הקשור במצבים רפואיים.

זה ייקח לפחות שנה כדי לקבוע את היעילות של הטכניקה, אם כי בדיקות קודמות בבעלי חיים הוכיחו הצלחה, הוא אמר.

מיקי שחם מבהיר, כי מאז שנת 1988, דם טבורי הוא המקור המועדף לתאי גזע לטיפולים המטולוגיים ורפואת חידוש-איברים /רפואה-רגנרטיבית. מחלות וטיפולים רבים באמצעות תאי גזע מדם טבורי ברפואה-רגנרטיבית נחקרים ונוספים כל העת, דוגמת: אוטיזם, שיתוק מוחין, אלצהיימר, ראיה, לב, סוכרת, פרקינסון, שמיעה, אורתופדיה ועוד וחלקם נכנסו כבר לשימוש שוטף.

הצוות מתכנן לבצע פעולות נוספות כדי לאשש את הבטיחות במחקר קליני.

במבצע, הצוות חילץ תאי גזע מזנכימאליים ממח עצם של בת 18 וטיפח אותם עם קורטוב של אבקת ברזל כדי ליצור תאי גזע מגנטיים שיכולים להתפתח לרקמות שונות.

הצוות הזריק את תאי הגזע עם הברזל לתוך מפרק הברך הימני של המטופלת באזורים שבם הסחוס אבד. תאי הגזע צפויים להתפתח לסחוס.

סחוס סופג זעזועים ומפחית את החיכוך בין עצמות ל"עבודה" חלקה שלו.

מיקי שחם ימשיך לעדכן את הקוראים בחידושים ותגליות מתחום תאי גזע ודם טבורי – בכלל, ורפואת חידוש-איברים /רפואה-רגנרטיבית מהעולם - בפרט.

מימיו הראשונים בשנת 1988, הבעיה של התחום מציל חיים זה היא ביעילות הנמוכה ביותר של איסוף דם טבורי והמספר המוגבל של תאי גזע שנאספים ועל כן מתאים להשתלה המטולוגית לילדים בלבד.

מיקי שחם פיתח טכנולוגיות ומכשור, אשר לראשונה מאפשרים לאסוף מספר תאי גזע גבוה משמעותית, אשר יכולים לשרת גם השתלות במבוגרים וסדרות השתלות של רפואה-התחדשותית /רפואה-רגנרטיבית למחלות שונות במהלך החיים.

חזרה למאמרים»


לאתר בנק החיים

מאמרים דם טבורי

להגרלת מנוי שימור דם טבורי חינם