שימור דם טבורי תאי גזע

מיקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי גזע, דם טבורי ורפואה רגנרטיבית מהעולם: רתימת תולעים לזיהוי סרטן על פי הריחמיקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי גזע, דם טבורי ורפואה רגנרטיבית מהעולם: רתימת תולעים לזיהוי סרטן על פי הריח

 היטאצ'י ואוניברסיטת קיושו בטוקיו מתכננים לפתח מבחן עלות נמוכה לזיהוי סרטן על ידי ניצול תגובת תולעים עגולות לשתן של אנשים עם המחלה.

תולעים עגולות נמשכות לריח של שתן חולי סרטן.

מיקי שחם מוסיף כי רפואה רגנרטיבית או בשמה האחר – רפואת חידוש איברים, המכונה על ידי משרד הבריאות האמריקאי – NIH, "הדבר הגדול הבא ברפואה", מתייחסת בכלליות לטיפול המערב את השימוש של טסיות לתקן ולהאיץ תהליך את הריפוי הטבעי בגוף ולמנוע מרקמות נוספות ניוון הקשור במצבים רפואיים.

החוקרים מקווים למסחר את המכשיר לזיהוי סרטן בשלב מוקדם בשנת 2018 באיביי. התנועות של תולעים עגולות תנותח כדי לקבוע אם מטופל סובל מסרטן. החוקרים דיווחו על דיוק העולה על 90% ביותר מ- 300 חולי סרטן ואנשים בריאים.

מיקי שחם מבהיר, כי מאז שנת 1988, דם טבורי הוא המקור המועדף לתאי גזע לטיפולים המטולוגיים ורפואת חידוש-איברים /רפואה-רגנרטיבית. מחלות וטיפולים רבים באמצעות תאי גזע מדם טבורי ברפואה-רגנרטיבית נחקרים ונוספים כל העת, דוגמת: אוטיזם, שיתוק מוחין, אלצהיימר, ראיה, לב, סוכרת, פרקינסון, שמיעה, אורתופדיה ועוד וחלקם נכנסו כבר לשימוש שוטף.

כל בדיקה תיקח כשעה וצפויה לעלות כ- 100 ין (83 סנט). תולעים עגולות הן זולות כי נתפסות באדמה ובמקומות אחרים ברחבי העולם, והם קלות לריבוי.

הבדיקה החדשה לא מבחינה בין סוגים שונים של סרטן, כך שתוצאה חיובית תחייב בדיקות קונבנציונליות. התכנית היא לשחרר את המוצר ביפן שווקים הראשונים ומתעוררים מאוחר יותר.

מיקי שחם ימשיך לעדכן את הקוראים בחידושים ותגליות מתחום תאי גזע ודם טבורי – בכלל, ורפואת חידוש-איברים /רפואה-רגנרטיבית מהעולם - בפרט.

מימיו הראשונים בשנת 1988, הבעיה של התחום מציל חיים זה היא ביעילות הנמוכה ביותר של איסוף דם טבורי והמספר המוגבל של תאי גזע שנאספים ועל כן מתאים להשתלה המטולוגית לילדים בלבד.

מיקי שחם פיתח טכנולוגיות ומכשור, אשר לראשונה מאפשרים לאסוף מספר תאי גזע גבוה משמעותית, אשר יכולים לשרת גם השתלות במבוגרים וסדרות השתלות של רפואה-התחדשותית /רפואה-רגנרטיבית למחלות שונות במהלך החיים.

חזרה למאמרים»


לאתר בנק החיים

מאמרים דם טבורי

להגרלת מנוי שימור דם טבורי חינם