שימור דם טבורי תאי גזע

מיקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי גזע, דם טבורי ורפואה רגנרטיבית מהעולם: מיקוד הסרטן בתאי גזע.מיקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי גזע, דם טבורי ורפואה רגנרטיבית מהעולם: מיקוד הסרטן בתאי גזע.

בכנס השנתי של האגודה האמריקנית לאונקולוגיה קלינית (ASCO), חוקרים מאוניברסיטת קולורדו דיווחו על התוצאות שלי ניסוי של  OMP-54F28 (FZD8-FC)- מועמד תרופה ניסיוני שהתגלה על ידי תרופותמיקוד תאי גזע סרטני (CSCs). כמה מהחולים עם גידולים מוצקים מתקדמים חוו מחלה יציבה במשך יותר משישה חודשים. שלושה ניסויים נערכים עם OMP-54F28 (FZD8-FC) בשילובים עם טיפול סטנדרטי לסרטן לבלב, שחלות וכבד, במרכז לחקר סרטן CU.

מיקי שחם מוסיף כי רפואה רגנרטיבית או בשמה האחר – רפואת חידוש איברים, המכונה על ידי משרד הבריאות האמריקאי – NIH, "הדבר הגדול הבא ברפואה", מתייחסת בכלליות לטיפול המערב את השימוש של טסיות לתקן ולהאיץ תהליך את הריפוי הטבעי בגוף ולמנוע מרקמות נוספות ניוון הקשור במצבים רפואיים.

"אלו תוצאות אופטימיות לאחד הטיפולים הממוקדים הראשונים לתאי גזע סרטניים", אומר ד"ראנטוניוג'ימנוחוקר במרכז לחקר סרטן CU.

OMP-54F28 (FZD8-FC) הוא יריבו של מסלול Wnt, - מסלול איתות CSC מרכזי המסדיר את גורלם של תאים אלה. מסלול Wnt מופעל בצורה בלתי הולמת בסוגים רבים גדולים גידול, כולל מעי גס, שד, כבד, ריאות והוא קריטי לתפקוד של CSCs. מסלולWnt היה מוקד עיקרי של מאמצי גילוי תרופות נגד סרטן. OMP-54F28 (FZD8-FC)

מיקי שחם מבהיר, כי מאז שנת 1988, דם טבורי הוא המקור המועדף לתאי גזע לטיפולים המטולוגיים ורפואת חידוש-איברים /רפואה-רגנרטיבית. מחלות וטיפולים רבים באמצעות תאי גזע מדם טבורי ברפואה-רגנרטיבית נחקרים ונוספים כל העת, דוגמת: אוטיזם, שיתוק מוחין, אלצהיימר, ראיה, לב, סוכרת, פרקינסון, שמיעה, אורתופדיה ועוד וחלקם נכנסו כבר לשימוש שוטף.

"שלב I בניסוי קליני של OMP-54F28 (FZD8-FC) הוא מחקר בחולים עם גידולים מוצקים מתקדמים אשר לא היה טיפול מרפא סטנדרטי שלא נוסה. הטיפול הניסויי מתנהל במחלקהלאונקולוגיה והמטולוגיה בסקוטסדייל, אריזונה, באוניברסיטת מישיגן, במרכז לחקר הסרטן אן ארבור והמרכז לחקר סרטן CU, בניהול החוקרים הראשיים ד"ר מייקל ס ג'ורדון, ד"ר דוד סמית ודרואנטוניוג'ימנובהתאמה.

תופעות הלוואי הנפוצות ביותר, קלות עד מתונות: תחושת טעם שונה, עייפות, התכווצויות שרירים, ירידת בתיאבון, נשירת שיער ובחילות.. אירוע אחד קשור בדרגת חומרה 3 או יותר – זרחן מוגבר בדם, שהתרחש בחולה אחד.

"התרופה מפותחת עתה בשילוב עם טיפול סטנדרטי בשלושה שלבים של ניסויים קליניים בסרטן הלבלב, שחלות וכבד במרכז לחקר סרטן CU ", אומר ג'ימנו ", ואנו מקווים שעל ידי הוספת תרופות, אנחנו יכולים לשלוט על התאים המתרבים בתוך הגידול, ש אחרת יכולים לעזור לגידול להתחדש."

מיקי שחם ימשיך לעדכן את הקוראים בחידושים ותגליות מתחום תאי גזע ודם טבורי – בכלל, ורפואת חידוש-איברים /רפואה-רגנרטיבית מהעולם - בפרט.

מימיו הראשונים בשנת 1988, הבעיה של התחום מציל חיים זה היא ביעילות הנמוכה ביותר של איסוף דם טבורי והמספר המוגבל של תאי גזע שנאספים ועל כן מתאים להשתלה המטולוגית לילדים בלבד.

מיקי שחם פיתח טכנולוגיות ומכשור, אשר לראשונה מאפשרים לאסוף מספר תאי גזע גבוה משמעותית, אשר יכולים לשרת גם השתלות במבוגרים וסדרות השתלות של רפואה-התחדשותית /רפואה-רגנרטיבית למחלות שונות במהלך החיים.
חזרה למאמרים»


לאתר בנק החיים

מאמרים דם טבורי

להגרלת מנוי שימור דם טבורי חינם