שימור דם טבורי תאי גזע

מיקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי גזע, דם טבורי ורפואה רגנרטיבית מהעולם: מעטפת ננו נותנת לתרומת קרנית חיי מדף ארוך יותרמיקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי גזע, דם טבורי ורפואה רגנרטיבית מהעולם: מעטפת ננו נותנת לתרומת קרנית חיי מדף ארוך יותר

בטרם השתלת קרנית מתורם, יש לשנע את התרומה למשך זמן ומרחק ארוכים בדרך כלל, כאשר הקרנית מצויה באריזה מקוררת בטמפרטורה נמוכה מאוד, ומבוקרת, מיוחדת.

כעת ניתן לעשות זאת ללא שימוש באריזה כזו, באמצעות מעטפת ננו פולימר שפותחה על ידי חוקרים.

מיקי שחם מוסיף כי רפואה רגנרטיבית או בשמה האחר – רפואת חידוש איברים, המכונה על ידי משרד הבריאות האמריקאי – NIH, "הדבר הגדול הבא ברפואה", מתייחסת בכלליות לטיפול המערב את השימוש של טסיות לתקן ולהאיץ תהליך את הריפוי הטבעי בגוף ולמנוע מרקמות נוספות ניוון הקשור במצבים רפואיים.

הפיתוח משמעותי, משום שתאי גזע יכולים עכשיו להיות מופקים גם מקרניות שאינן ניתנות להשתלה, אך יכולות לשמש להפקת תאים לטיפול בהפרעות של העין.

המעטפת פותחה ביוזמה הודית ויפנית, במחקר משותף על ידי רופאי עיניים מכל רחבי הודו, ממרכז ניצ'י לרפואת רגנרטיבית (NCRM).

המעטפת נבדקה גם בתנאי אקלים חם במיוחד, החוקרים לקחו את האנדותל מקרנית והעבירו אותה בין בתי חולים במומבאי ודרמפורי.

מיקי שחם מבהיר, כי מאז שנת 1988, דם טבורי הוא המקור המועדף לתאי גזע לטיפולים המטולוגיים ורפואת חידוש-איברים /רפואה-רגנרטיבית. מחלות וטיפולים רבים באמצעות תאי גזע מדם טבורי ברפואה-רגנרטיבית נחקרים ונוספים כל העת, דוגמת: אוטיזם, שיתוק מוחין, אלצהיימר, ראיה, לב, סוכרת, פרקינסון, שמיעה, אורתופדיה ועוד וחלקם נכנסו כבר לשימוש שוטף.

למרות שמשך הזמן עבר את 72 שעות, האנדותל בקרנית היה בסדר. המעבדה הצליחה לבודד תאי אנדותל שלא היה להם שימוש אחר ושכפלו אותם כדי ליצור מקרנית יותר תאי גזע אנדותליים."הקרנית היא החלק השקוף הקדמי של העין, אשר מעביר את התמונות לתוך העין; כשהיא ניזוקה, נדרשת השתלת קרנית מתורם שנפטר.

הקרנית חייבת להילקח בתוך שש שעות ממותו של התורם ותישמר בתנאים מיוחדים ותושתל תוך עד שבועיים לחולה נזקק", אמר אחד החוקרים.

לקרנית שלוש שכבות עיקריות, האפיתל החיצוני, סטורמה המרכזי והאנדותל הפנימי.

מיקי שחם ימשיך לעדכן את הקוראים בחידושים ותגליות מתחום תאי גזע ודם טבורי – בכלל, ורפואת חידוש-איברים /רפואה-רגנרטיבית מהעולם - בפרט.

מימיו הראשונים בשנת 1988, הבעיה של התחום מציל חיים זה היא ביעילות הנמוכה ביותר של איסוף דם טבורי והמספר המוגבל של תאי גזע שנאספים ועל כן מתאים להשתלה המטולוגית לילדים בלבד.

מיקי שחם פיתח טכנולוגיות ומכשור, אשר לראשונה מאפשרים לאסוף מספר תאי גזע גבוה משמעותית, אשר יכולים לשרת גם השתלות במבוגרים וסדרות השתלות של רפואה-התחדשותית /רפואה-רגנרטיבית למחלות שונות במהלך החיים.

חזרה למאמרים»


לאתר בנק החיים

מאמרים דם טבורי

להגרלת מנוי שימור דם טבורי חינם