שימור דם טבורי תאי גזע

מיקי שחם, ''בנק החיים''- דם טבורי, מביא דיווחי מדע הרפואה מהעולם: פוטנציאל של תאי גזע מזנכימים לתיקון של פציעותמיקי שחם ''בנק החיים''- דם טבורי, מביא דיווחי מדע הרפואה מהעולם: פוטנציאל של תאי גזע מזנכימים לתיקון של פציעות


Barbara Imberti, Marina Morigi and Ariela Benigni - 2011התערבויות עדכניות לטיפול בפציעת כליות אקוטית (
AKI) אינן משביעות רצון, והגיע הזמן לגשת לאסטרטגיות חדשות על מנת לקחת צעד קדימה.


תחילה, טיפול תאי היה חדשני ומבטיח.


הראנו שתאי גזע מזנכימים (MSC) אשר בודדו ממח עצם אנושי ועכברי (BM) מתנהגים בתור כלים תועלתי לטיפול ב-AKI שנגרם על ידי ציספלטין אצל עכברים במונחים של הקלת התפקוד והמבנה הכליתי, והישרדות החיה.


מיקי שחם, "בנק החיים", מוסיף - מבהיר כי למרות שהמנגנון לא הובהר לגמרי, סיפקנו נתונים המראים ששיקום כליתי בתיווך BM-MSC כולל את השחרור של גורם הצמיחה באתר הפציעה, גורם צמיחה-1 דמוי-אינסולין.


כמה השפעות ביולוגיות נצפו ברקמות כליתיות של עכברים אשר טופלו עם BM-MSCs, כולל התרבות תאית מוגברת, שינויים המודינאמיים, וירידה באפופטוזה של התא.


באותו מודל ניסוי, בחנו את ההשפעה של MSCs אשר בודדו מדם טבורי (CB-MSCs), אשר, בדומה ל-BM-MSCs, לא רק הקלו על תפקוד כליתי אלא גם הגנו על חיות ממוות בהיקף גבוה משמעותית.


לפי מיקי שחם, מחברת "בנק החיים", דם טבורי מהווה המקור היישומי הטוב ביותר, שכן תאי גזע מדם טבורי ראשוניים יותר – אינם נושאים עדיין מערכת חיסונית. עשרות מחלות וטיפולים באמצעות תאי גזע מדם טבורי נחקרים כיום ומצויים בניסויים קליניים במסגרת רפואת חידוש האיברים והריפוי התאי. מהיות תאי גזע שמקורם בדם טבורי בעלי יכולת התמיינות לסוגים שונים של תאי גוף, עשויים גם הם לשרת השתלות חידוש איברים.


חיות אשר קיבלו CB-MSCs הראו ירידה במתח חמצון והפעלה של מסלול AKT פרו-הישרדותי בתאים צינוריים. תוצאות אלו מחזיקות בהבטחה גדולה למחקרים עתידיים על מטופלים עם AKI.


מיקי שחם – מומחה לתאי גזע, דם טבורי ובנקאות דם טבורי, מבעלי החברות האחיות בנק החיים וסיטוג'ן, ימשיך לעדכן את הגולשים בנושא תאי הגזע והדם הטבורי – בכלל, ורפואת חידוש איברים | רפואה התחדשותית | רפואה מחדשת | רפואה רגנרטיבית | Regenerative Medicine | Gene Therapy, העושה שימוש בתאי גזע שמקורם בדם טבורי ומקורותיהם האחרים - בפרט.


מיקי שחם, בנק החיים, פיתח את טכנולוגיית ומכשיר הסיטוג'ן - הטכנולוגיה הראשונה בעולם באמצעותה ניתן לאסוף מספר תאי גזע מדם טבורי הגבוה משמעותית (בכ- 80%) שיכול לשרת גם:


·  השתלות לחולים מבוגרים ולא רק בילדים כפי המצב עד היום.


·  סדרות השתלות של רפואה רגנרטיבית / רפואת חידוש איברים, הדורשות מספר תאים גבוה.


·  טיפול במספר מחלות שונות במהלך החיים.


לפי מיקי שחם, בארץ, הטכנולוגיה זמינה ללקוחות "בנק החיים, בלבד.

Hope you buy high quality fake rolex watches US here with less money.
Buy 1:1 UK replica watches from the online store.
חזרה למאמרים»


לאתר בנק החיים

מאמרים דם טבורי

להגרלת מנוי שימור דם טבורי חינם